Podsumowanie roku 2018 – nasze największe osiągnięcia

Szczęśliwego Nowego Roku! Witamy serdecznie na naszym blogu zarówno tych, którzy śledzą nas już od jakiegoś czasu jak i tych, którzy zawitali tutaj po raz pierwszy. Tradycyjnie już przygotowałyśmy dla Was podsumowanie, nie ostatniego miesiąca, ale mininego roku. Postanowiłyśmy jednak lekko zmienić zasady gry i skupić się na naszych największych osiągnięciach w 2018.  Być może nie ma ich wiele, ale w naszym mniemaniu są one całkiem spore i w zaskakujący sposób zmieniły nasze życie na lepsze, z wielu powodów. I jeśli mamy być całkowicie szczere, to jesteśmy z siebie naprawdę dumne!

  1. Przygoda z kompostem – w 2018 roku stałyśmy się szczęśliwymi posiadaczkami kompostowników. I chociaż każda z nas zdecydowała się na inny rodzaj, to obie jesteśmy z nich zadowolone. Dzięki kompostowaniu nie musimy martwić się o kulinarne resztki, których nie byłam w stanie wyeliminować, tak jak na przykład plastiku. To niesamowite w jaki sposób dzięki nim zmniejszyła się ilość produkowanych przez nas odpadków! – zamiast wyrzucać śmieci co kilka dni, teraz jesteśmy w stanie robić to raz na dwa tygodnie!
  2. Przejscie na wegetarianizm – minął rok odkąd zdecydowałyśmy się na wyeliminowanie mięsa z naszej codziennej diety. Na tę decyzję wpłynęły różne czynniki – zdrowie, etyka oraz ekologia, ale z pewnością możemy stwierdzić, że była to jedna z lepszych decyzji jaką podjęłyśmy w ostatnim czasie. Osoby z naszego otoczenia zastanawiają się bardzo często, co w takim razie jemy na codzien i jak wyglądają nasze posiłki. A my jednogłośnie stwierdzamy, że nigdy wcześniej nasz sposób odżywiania nie był tak urozmaicony, barwny i smaczny!
  3. Bojkot plastiku – przez ostatnie dwa lata z dużą determinacją starałyśmy się eliminować plastik z naszych mieszkań. Dla produktów jednorazowego użytku szukałyśmy jak najlepszych, trwałych i bezpiecznych dla zdrowia i środowiska rozwiązań. W ubiegłym roku odkryłyśmy całe mnóstwo ciekawych i niekoniecznie kosztowych rozwiązań, którymi dzieliłyśmy się z Wami tutaj na blogu.
  4. Etyczna garderoba – I chociaż lubimy i wspieramy marki proponujące etyczne ubrania, to nadal stwierdzamy, że przez nie ceny nie są niestety na naszą kieszeń. Naszą alternatywą są ubrania używane! W 2018 roku unikałyśmy sieciówek, zadowalając się lumpeksami, zarówno tymi stacjonarnymi oraz tymi internetowymi, jak serwis Vinted. Etycznie, tanio i modnie. Polecamy!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *