Zumba na paryskim dachu

zumba fitness

Podczas tego jesiennego sezonu nuda nam niestraszna. W ubiegłą sobotę miałyśmy okazje odwiedzić po raz kolejny Wieżę Montparnasse ( w 15. dzielnicy Paryża). Tym razem jednak w sposób nietypowy. Podczas kiedy turyści podziwiali niesamowite widoki z tego paryskiego dachu, my w pocie czoła ćwiczyłyśmy tam Zumbę. Warto dodać, że dla każdej z nas była to prawdziwa premiera, gdyż dotychczas jeszcze nigdy nie miałyśmy styczności z tym sportem. Nasza opinia ?

Bądźmy szczere, czasami uprawianie tej samej dyscypliny w kółko staje się po prostu nudne. Mając Paryż na wyciągnięcie ręki staramy się wiec wyszukiwać niestandardowych zajęć sportowych, które nie tylko nas zmotywują do aktywności fizycznej, ale również dorzucą dawkę niecodziennych doznań. Zajęcia Zumba Do Brazil zorganizowane przez Observatoire Panoramique de la Tour Montparnasse, to był strzał w dziesiątkę. Mało tego, że mogłyśmy rozładować całotygodniowe napięcie w atmosferze iście tanecznego szaleństwa, to dodatkowo odbyło się to w miejscu, z którego roztacza się jeden z najpiękniejszych widoków na stolicę Francji. Nie zapominajmy jednak o bardzo istotnej sprawie, dzięki której tej trening cieszył się tak wielkim powodzeniem. Dobry coach to podstawa. Miałyśmy ogromne szczęście natrafić na @Siddyleal, który już od pierwszy nut potrafił wprowadzić nas w hipnotyczny latynoski taniec, gdzie ruch bioder był fundamentem choreogorafii (co odczułyśmy już następnego dnia). A dodatkowo jego urokliwy uśmiech dodawał takiego kopa, że mogłybyśmy tańczyć i cały dzień (no z małymi przerwami).

Już od kilku lat Zumba, która narodziła się w Kolumbii, cieszy się sporą popularnością głównie wśród kobiet (i pomyśleć ze nigdy wcześniej jej nie uprawiałyśmy). Łączący latynoską i międzynarodową muzykę z seansem fitness, ten sport umięśnia ciało i pozwala sprawnie spalić tłuszcz. Podczas euforycznego tańca szybko zapominamy, że tak naprawdę jesteśmy w trakcie treningu.

Wyszłyśmy z zajęć zmęczone, ale bardzo zadowolone. Jeśli i Wy szukacie podobnych sportowych wrażeń oraz motywacji do uprawiania sportu to rodzimy śledzić profil @Montparnasse Tower Observation Deck. Być może niedługo podobne wydarzenia z nutką szaleństwa i oryginalności, będą miały miejsca na tym niesamowitym paryskim dachu.

zumba fitness

zumba fitness

zumba fitness

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *