Street Art Tour Paris, czyli wyjątkowy sposób na zwiedzanie francuskiej stolicy

Jakiś czas temu, w jednym z naszych artykułów mogliście przeczytać o Kasi Klon, polskiej artystce mieszkającej w Paryżu. Wspomniałyśmy w nim, że jest to osoba o wielu talentach i różnorodnych zainteresowaniach. A jednym z nich jest Street Art, z którego Kasia postanowiła uczynić swoje źródło dochodów, zakładając własną firmę i oprowadzając turystów po paryskich dzielnicach najbardziej naznaczonych sztuką uliczną. Jak przekonalysmy sie na własnej skórze, podczas zwiedzania Belleville, z jej usług korzystają turyści przyjeżdżający do Francji z najdalszych zakątków świata!

Ale zacznijmy może od początku. Pasja do Street Artu zrodziła się w Kasi już podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. I chociaż ona sama specjalizowała się w tym czasie w malarstwie i grafice, z zachwytem obserwowała jak to do tej pory owiane szarością polskie miasto, zamienia się powoli w europejską stolicę murali. Podczas słynnego festiwalu Urban Forms zaczęła poznawać artystów z całego świata, odkrywać ich dzieła i związane z nimi historie oraz uczyć się o różnorodnych technikach, bo Street Art to nie tylko graffiti czy tagowanie na murach! Poniekąd będąc częścią społeczności ulicznych artystów szybko zrozumiała, że jest to temat, który wzbudza zainteresowanie, porusza, a czasem i szokuje, o którym warto rozmawiać i przekazywać wiedzę innym.

Zaraz po studiach, pasja do podróży, chęć spróbowania czegoś nowego, ale też… miłość, sprawiły, że zdecydowała się na przeprowadzkę do Paryża. Początki we francuskiej stolicy były dla Kasi dość trudne, głównie ze względu na brak znajomości języka, a co za tym idzie problemem ze znalezieniem interesującej pracy. Młoda, zdolna i przedsiębiorcza, postanowiła postawić wszystko na jedna kartę, połączyć pasję z biznesem i tak powstał…Street Art Tour Paris. Jak sama przyznaje, ta dość spontaniczna decyzja, która miała być rozwiązaniem tymczasowym, okazała się strzałem w dziesiątkę! A pozytywne komentarze od klientów, pojawiające się na Trip Advisor, Google Buisness czy Fejsbuku dodatkowo motywują ją do działania.

Street Art Tour Paris oferuje zarówno publiczne jak i prywatne spacery po najbardziej artystycznych dzielnicach Paryża. W cotygodniowych publicznych wycieczkach możemy zwiedzić:

Murale XXL, czyli największe paryskie ścienne malowidła znajdujące się w 13. dzielnicy Paryża, w tym między innymi prace takich artystów jak Obey, INTI czy Jorge Rodriguez-Gerada.

Montmartre, to najbardziej znane paryskie wzgórze od wieków przyciąga rzesze artystów. W tej dzielnicy sztuka uliczna inspirowana jest dziełami klasyków sztuki takimi jak Henri Toulouse-Lautrec, Vincent van Gogh, Picasso, Matisse

Belleville, to dzielnica, która wyrobiła sobie renomę jako stolica paryskiego Street Artu już w latach osiemdziesiątych. To jedno z ulubionych miejsc wielu francuskich artystów, jak na przykład Nemo, Jérôme Mesnager czy Philippe Herard.

Vitry sur Seine, to małe miasteczko położone na obrzeżach Paryża to mekka wielu artystów o światowej renomie.

Podczas trwającej około 2 godzin wycieczki Kasia z ogromnym zaangażowaniem i charyzmą przekazuje swoją wiedzę na temat Street Artu i z niezwykłą łatwością wzbudza zainteresowanie nawet największego laika w tej dziedzinie. Street Art Tour Paris oferuje spojrzenie na Miasto Świateł z zupełnie innej, bardziej alternatywnej perspektywy. Przetestowałyśmy i gwarantujemy Wam, że po takiej wycieczce, Wasze spojrzenie na Paryż i obecną w nim sztukę już nigdy nie będzie takie samo!

Warto wspomnieć, że Street Art Tour Paris jest laureatem wielu nominacji i nagród w kategorii paryskiej turystyki oraz paryskiego przewodnika. W tym roku po raz kolejny już możecie głosować na Kasię i Street Art Tour Paris w plebiscycie na najlepszy ze sposobów zwiedzania Paryża organizowanym przez Expatriate Magazine, aby oddać swój głos kliknij tutaj!

Reasumując, bez względu na to, czy mieszkasz w Paryżu na stałe, czy jesteś tylko na kilka dni, pozwól Kasi zabrać Cię na wycieczkę skoncentrowaną na paryskim street arcie, gwarantujemy, że jej pozytywna energia oraz wiedza na pewno Cię oczarują! Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej zapraszamy Cię na stronę internetową Street Art Tour Paris.

3 thoughts on “Street Art Tour Paris, czyli wyjątkowy sposób na zwiedzanie francuskiej stolicy

 1. Dzięki za przybliżenie Kasi Klon i jej sposobu na życie.
  Street Art interesuje mnie od dawna. Odkryłam piękne, ogromne, artystyczne murale kilka lat temu będąc w Adelaide. Kapitalny sposób na zwiedzanie miasta. W miasteczku Asilah w Maroko odbywa się co roku międzynarodowy festiwal sztuki ulicznej. Przyjeżdżają artyści z całego świata i malują murale na zeszłorocznych. Co roku powstają więc nowe dzieła.Miasteczko jest kolorowe i urokliwe.
  O muralach w Łodzi krążą już legendy, oglądałam tylko na zdjęciach.
  Wyobrażam sobie jak pięknie musi byc w Paryżu. Street Art Tour Paris to doskonały sposób na zwiedzenie tego miasta. Będąc jeszcze oprowadzonym przez samą artystkę,to dopiero przyjemnośc.
  Pozdrawiam-)

 2. Zawsze śledzę street art w odwiedzanych miejscach. Wiele mówi o mieszkańcach i tym co się dzieje w danym kraju czy mieście.

 3. Może gdybym wybrała się z Kasią na wycieczkę to Paryż wreszcie by mi się spodobał 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *