Ostropest plamisty-naturalny środek wspierający pracę wątroby

ochrona watroby

Ostropest plamisty to niesamowita roślina, za którą ciągnie się cała lista dobroczynności. Jeśli jednak należałoby wybrać tę najważniejszą, to można śmiało stwierdzić, że jest ona zbawcą dla przeciążonej wątroby. Ten „święty oset” („holy thistle”) posiada konkretnie udokumentowane działanie lecznicze.

Dla kogo?

Ostropest plamisty pomoże osobom biorącym duże ilości leków, spożywającym alkohol lub lubiącym dobrze zjeść (dużo i tłusto). Ta roślina to dobra alternatywa również dla kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną, gdyż doskonale zastąpi pseudoochronną tabletkę na wątrobę.

Zastosowanie

A teraz konkretnie o jego właściwościach:

działa odtruwająca i oczyszczająco,
wspomaga funkcjonowanie wątroby, chroni ją i leczy
wzmacnia regenerację wątroby,
przynosi poprawę w stanach zapalnych i zaburzeniach jej funkcjonowania; używany jest w przypadku marskości i uszkodzeń organu spowodowanych m.in. alkoholem, lekami (w tym antybiotykami), narkotykami, a także w wirusowym zapaleniu wątroby typu C,
pomaga w przypadku zatruć muchomorem sromotnikowym,
stosuje się profilaktycznie, w celu ochrony wątroby przed stłuszczeniem i działaniem toksyn,
pomaga w lekkich zaburzeniach trawienia i problemach z wydzielaniem żółci,
pomaga m.in. w przypadku wzdęć, odbijania, braku apetytu, zespole jelita drażliwego i niedokwasocie działa antynowotworowe,
pomaga w leczeniu łuszczycy,
chroni przed miażdżycą.
wpływa na długość i intensywność miesiączek pozwalając wyregulować czas krwawienia menstruacyjnego.

Skąd właśnie takie właściwości ?

W suchej owocni i w łupinie nasiennej ostropest plamisty kumuluje substancję zwaną sylimaryną, która jest zbiorem związków zaliczanych do flawonoidów. To właśnie ta bezcenna sylimaryna jest złotym środkiem na sporo naszych dolegliwości.

Jak spożywać?

Polecam kupować nasiona i mielić je, chociażby w młynku do kawy. Ta opcja jest gwarancją, że zmielony proszek nie zawiera innych niepożądanych składników. Dodatkowo świeżo zmielony nie utraci swoich właściwości. Już 2 łyżeczki dziennie tego zioła zalanego wrzątkiem i zaparzone około 15 min będą skuteczne. Poleca się dłuższe stosowanie jak np. miesiąc. A kto lubi gorzkie smaki (jak ja), ten dodatkowo będzie czerpał przyjemność z jego spożycia.
Podsumowując, ostropest działa lepiej niż niejeden apteczny lek, jest środkiem bezpiecznym (nie stwierdzono żadnej toksyczności tej rośliny) naturalnym i przede wszystkim skutecznym. Pamiętajcie jednak, że osoby cierpiące na jakiekolwiek choroby nie powinny go zażywać na własną rękę.

watroba

4 thoughts on “Ostropest plamisty-naturalny środek wspierający pracę wątroby

  1. Kiedyś go używałyśmy ale jak się skończył to jakoś nie kupiłyśmy ponownie… Chyba trzeba to zmienić i znów zacząć stosować 🙂

  2. Generalnie za gorzkim nie przepadam, ale ostropest przydał mi się podczas kuracji oczyszczającej. Warto stosować

  3. Wiedzialam, ostropest plamisty jest zdrowy ale nie zdawalam sobie sprawy, z jego dzialania na watrobe! Gdzie można takie coś nabyc w Polsce? Jakas strona czy sklep stacjonarny?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *