Mydelniczka jakiej świat nie widział

EKOMOTYWA

Po tym jak zdecydowałam się używać mydła w kostce zamiast żelu pod prysznic, (aby zredukować liczbę odpadów w moim domu), przyszła także pora na zakup mydelniczki. Tymczasowo, mydło trzymałam w szklanej miseczce, warto jednak zdecydować się na mydelniczkę z otworami by przedłużyć żywotność mydła.

Mozaika Ekomotywa

Dzięki mediom społecznościowym trafiłam na profil Mozaika Ekomotywa. Tworzy ją  duet : Magda i Dmytro. Wykonują oni ręcznie oraz za pomocą maszyn, produkty z drewna w duchu zero waste. Ich specjalnością są witraże, szpilki i grzebyki do włosów oraz mydelniczki. W przeciwieństwie do dzisiejszej, komercyjnej polityki, kierują się oni słuszną filozofią wyrabiając przedmioty w taki sposób, by służyły one jak najdłużej. Tutaj należałoby jednak podkreślić, że o tym jak długo będzie można cieszyć się danym artykułem zależy również od nabywcy i oto jak on sam będzie o niego dbał. Tutaj należałoby jednak podkreślić, że o tym jak długo będzie można cieszyć się danym artykułem zależy również od nabywcy i od tego jak on sam będzie o niego dbał.

Inne plusy

Wielkim plusem Mozaiki Ekomotywa jest możliwość personalizacji rękodzieła. Zamawiając mydelniczkę mogłam zdecydować nie tylko o jej kształcie, ale także wyrzeźbionym na niej wzorze. Dzięki czemu finałowy produkt idealnie wpasował się w wystrój łazienki. Zdecydowałam się na prostokątną formę, ale z zaokrąglonymi rogami. Ze wzorem otworówmiałam już więcej problemu i tutaj  zdałam się na kreatywność duetu Mozaiki Ekomotywa. Miała być niespodzianka i była! Magda zaprojektowała grafikę przedstawiającą łono kobiece. Ten motyw kobiecości (nie mylić z seksualnością) wykorzystywany jest niezwykle rzadko jako element dekoracji. Mogę zatem chwalić się teraz niezwykle oryginalną mydelniczką!

A jak proces wyrobu wyglądał od strony technicznej ?

Ta działka należała głównie do Dmytriego, który posiada 20 lat doświadczenia w zawodzie. Sztuki rzemiosła uczył się od swojego dziadka na Ukrainie robiąc beczki drewniane już jako nastolatek. Dzięki pile włosowej przeniósł wzór kobiecego łona na drewno. Następnie poddał je mechanicznemu i ręcznemu szlifowaniu, a na końcu, olejowaniu. Warto podkreślić, że w ich pracowni nic się nie marnuje. Z odpadów powstają obrazy w tzw. technice intarsji, wyjątkowo rzadko używanej w tej chwili w sztuce związanej z drewnem.

Jesteście ciekawi ich pracy ?

Zapraszamy Was na stronę patronite.pl, gdzie możecie obejrzeć nie tylko ich rzemieślnicze wyroby, ale również zostać mecenasem – patronem finansowym. Ta platforma działa jednak w dwie strony bowiem artyści, których twórczość subskrybujecie tworzą dla Was system prezentowy dzięki, któremu możecie stać się właścicielami niezwykłego dizajnu w dużo bardziej przystępnej finansowo formie i z możliwością współprojektowania.  

Mozaika Ekomotywa

Mozaika Ekomotywa

8 thoughts on “Mydelniczka jakiej świat nie widział

    1. A co się Pani wydało najbardziej przydatne i atrakcyjne z tego co zrobiliśmy ? Czy jest coś co możemy zrobić jeszcze w Pani potrzebach?

  1. Piękna ta mydelniczka! A do tego praktyczna i eko, cudo! <3 Zaraz zajrzę na stronę i chyba sama coś zamówię! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *