Hit! Wegańskie i bezglutenowe prezerwatywy

prezerwatywy bez glutenu

@Hela Staniszewska

Weganizm dotarł już na nasze talerze, pojawił się na naszych wieszakach i w łazienkach, a teraz wchodzi też do naszych łóżek. Niemiecka marka Fair Squared proponuje bowiem alternatywę do standardowych gumek. Bez substancji pochodzenia zwierzęcego i bez glutenu, taka wegańska prezerwatywa zdecydowanie przypadnie do gustu adeptom roślinnej diety oraz obrońcom praw zwierząt.

Być może nie wszyscy wiedzą, ale prezerwatywy sprzedawane w aptekach, powstają na bazie kazeiny, substancji która pochodzi z mleka, a która ma na celu zwiększyć elastyczność. Weganie wyrzekają się mleka, a co za tym idzie wszystkich wyrobów, które z niego powstają. Teraz nie muszą się już wyrzekać tego typu antykoncepcji.

Fair Squared jest  pierwszą firmą na rynku sprawiedliwych prezerwatyw. W jej wyrobach ważna jest nie tylko etyczna produkcja kauczuku, ale też zrównoważony rozwój. Prezerwatywy posiadają zerowy ślad węglowy (CO2 neutral), a sam kauczuk pochodzi z odpowiedzialnie zarządzanych plantacji na Sri Lance, gdzie nie dopuszcza się do nadmiernej eksploatacji drzew prowadzącej do ich obumierania. Dodatkowo część zysków pochodzących ze sprzedaży wyrobów marki Fair Squared przekazywana jest na sadzenie drzew.

Prezerwatywy testowane są elektronicznie. Ale co najbardziej przykuło naszą uwagę to fakt, że mogą być one również kompostowane.  A jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości to zwróćcie uwagę, że posiadają one certyfikat “CE” który potwierdza ich normy europejskie.

Gumki są dostępne w opakowaniach po 3, 8, 10 a nawet 100 sztuk, w zależności od rodzaju. Cenowo nie odbiegają od najbardziej popularnych marek i są bardzo konkurencyjne pod względem jakości.

Dobra zatem wiadomość dla wegan, teraz możecie uprawiać bezpieczną miłość bez wyrzutów sumienia (no zależy jeszcze z kim).

A my zachęcamy również do zapoznania się z gamą kosmetyków intymnych tej marki. Zainteresowanych zapraszamy tutaj.

I wreszcie ostatnia dobra nowina. W najbliższym czasie będziemy miały dla Was niespodziankę. Bądźcie czujni!

prezerwatywy weganskie

@Hela Staniszewska

weganskie prezerwatywy

@Hela Staniszewska

weganskie prezerwatywy

@Hela Staniszewska

9 thoughts on “Hit! Wegańskie i bezglutenowe prezerwatywy

  1. No zdecydowanie jest to coś bardzo rewolucyjnego 😉

  2. Wow! Ostatnio właśnie sprawdzałam czy istnieją prezerwatywy, które byłby kompostowalne, bo nie jestem weganką ale staram się żyć zgodnie z ruchem zero waste i mega że jakaś firma o tym pomyślała!

  3. Dobre! Czego to ludzie nie wymyślą 🙂 Nawet nie wiedziałam, że w zwykłych prezerwatywach mogą byc jakies niewegańskie składniki :).

  4. Świat stanął na głowie. Tak myślę. Ogromny ukłon (za to) w stronę marketingowców. Nie przypuszczałem, że w tej dziedzinie da się wymyślić coś “rewolucyjnego”. Tylko jedna myśl nie daje mi spokoju, skoro prezerwatywę taką można kompostować, to jak z jej skutecznym zapewnieniem bezpieczeństwa przy długim używaniu? 🙂

    1. Podczas stosunku do rozkładu prezerwatywy nie powinno dojść. A długodystansowcom przypominamy, że dla bezpieczeństwa warto zmienić prezerwatywę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *