Wyzwanie numer siedem – #Podnieś5

 

Niekoniecznie podążamy za najnowszymi trendami, ale ten wyjątkowo przypadł nam do gustu. Czy Ty też chcesz być modna na plaży tego lata? Nic bardziej prostszego! W naszym lipcowym wyzwaniu proponujemy przyłączyć się do akcji PickUp5, która doczekała się także swojego polskiego odpowiednika w mediach społecznościowych, Podnieś5.

Na czym polega akcja #Podnieś5

Wybierasz się nad morze po odrobinę relaksu? Z pewnością nie marzysz o opalaniu się wśród plastikowych kubków, butelek, papierków czy puszek… Namawiamy Cię zatem, abyś za każdym razem gdy będziesz na plaży, do zebrania (przynajmniej) 5 śmieci i wyrzuceniu ich do kosza. Jest to banalnie proste, nie wymaga ogromnego wysiłku, ale za to dużo z tego pożytku.

Moda nie tylko na plaży

My postanowiłyśmy pójść o krok dalej i akcje wprowadzamy w życie nie tylko na plaży, ale także w drodze do pracy lub do domu oraz w innych możliwych okolicznościach. A jak się okazuje, tych akurat jest sporo. Zerknijcie na zdjęcie poniżej. Zostało ono zrobione całkiem spontanicznie, podczas sesji zdjęciowej w paryskich Ogrodach Tuilerii. Niestety, śmieci, które zamiast w koszach leżą wokół nas, jest całe mnóstwo. Brakuje za to chętnych, by zrobić z nimi porządek.

Bądź trendy i przyłącz się do akcji #Podnieś5

Każdy z nas jest konsumentem, na każdego z nas więc spada poniekąd odpowiedzialność za stan naszego środowiska naturalnego. Akcja Podnieś5 pozwala nam w pewnym stopniu odkupić swoje “winy”. Jeśli zdecydujesz się podjąć wyzwanie to warto także spróbować zarazić nim innych! Nie wahaj się opublikować zdjęcia na Instagramie czy Facebooku z dopiskiem #PickUp5 lub #Podnieś5. Te dwa hashtagi jak na razie bardzo nieśmiało zdobywają popularność. Niech media społecznościowe staną się nośnikiem pozytywnej zmiany!  

Pamiętajcie, że liczą się chęci a więc, śmiało ręka w górę, kto się przyłączy?

@Hela Staniszewska

@Hela Staniszewska

@Hela Staniszewska

 

 

5 thoughts on “Wyzwanie numer siedem – #Podnieś5

  1. Bardzo fajna inicjatywa, choć uważam że śmieci jest u tak zdecydowanie za dużo:/ że znalezieniem pięciu nie powinno być większego problemu nawet koło mojego domu

  2. Świetna akcja, problem z plastikiem staje się coraz bardziej rozgłaszany i wreszcie dociera do ludzi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *