Phyt’solaire, nasz kompan na słoneczne lato

ochrona przeciwsloneczna

@MLikeMoment

Trudno wyobrazić sobie lato bez słońca i delikatnej choćby opalenizny, którą nosimy niczym trofeum z udanych wakacji aż do późnej jesieni. Promienie słoneczne są potrzebne organizmowi po to, by mógł wytworzyć witaminę D, konieczną do utrzymania właściwej kondycji kości. Ze słońca trzeba więc korzystać, ale rozsądnie.

Phyt’solaire, nasz faworyt

Przede wszystkim pamiętajcie o aplikacji kremu z filtrem. Naszym faworytem na najbliższy sezon jest Phyt’solaire. O marce Phyt’s pisałyśmy Wam całkiem niedawno. Ponieważ kosmetyki tej firmy bardzo dobrze sprawdziły się w codziennej pielęgnacji skóry, postanowłyśmy skorzystać również z jej gamy produktów do ochrony przeciwsłonecznej. Karnacje mamy jasne to też zawsze wybieramy kremy z wysokim filtrem. Z linii Phyt’solaire nasz wybór padł więc na Créme haute protection SPF 30 filtr do twarzy – ochrona UVB 30 i UVA. Jego składniki są w 100% pochodzenia naturalnego (olej sezamowy i arganowy) na bazie filtrów mineralnych, które w przeciwieństwie filtrów chemicznych, reagują jak lustro na promieniowanie UV.  Wzbogacony jest o witaminę E, dzięki czemu intensywnie nawilża i chroni skórę przed starzeniem. Warto tutaj dodać, że wyniki badań dermatologów są bezlitosne – prawie 90% naszych zmarszczek to efekt fotostarzenia (wpływu słońca na zmiany skórne).  
Dużą jego zaletą jest brak lepiącej tekstury, nie pozostawia więc tłustego filmu, a do tego punktuje wydajnością. Nie pozostawia też białych śladów na skórze. Jedynym minusem dla niektórych, może być jego intensywny zapach.

Jak na nasze  pierwsze słoneczne ekspozycje, sprawdził się idealnie!

Jak rozsądnie korzystać ze słońca ?

Dobry krem z filtrem to podstawa, ale to jednak nie wystarczy do całkowitej ochrony przed promieniami słonecznymi. Unikajci wychodzenia na zewnątrz w godzinach największego nasłonecznienia, czyli między 11 a 15 lub lub szukajcie cienia i chłodu. Pamiętajcie by preparaty przeciwsłoneczne aplikować co 2 godziny oraz po każdej kąpieli. Ubierajcie się w jasne kolory i obowiązkowo nakryjcie głowę. Ważny jest także wybór okularów przeciwsłonecznych, których szkła powinny mieć filtry UV z atestem przeciw promieniowaniu UVA. Włosy chrońcie preparatami z filtrem UV (sprawdź tutaj jaki produkt polecamy). Nawadniajcie się i schładzajci. Regularne dostawy wody są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, tym bardziej podczas upałów.

Jeśli chcecie więc uniknąć oparzeń słonecznych lub co gorsza nowotworów, problemów ze wzrokiem ( podrażnienie, zapalenie spojówek, wysuszenie soczewki), przesuszeniu włosów, udaru słonecznego i odwodnienia, warto zastosować się do powyższych porad aby w pełni cieszyć się latem i jego dobrodziejstwami.

ochrona przeciwsloneczna

@MLikeMoment

ochrona przeciwsloneczna

@MLikeMoment

ochrona przeciwsloneczna

@MLikeMoment

Artykuł powstał we współpracy z marką Phyt’s.

 

6 thoughts on “Phyt’solaire, nasz kompan na słoneczne lato

  1. Dzieki za te opinie. Musze wyposazyc siebie i swoja rodzine w jakis krem z filtrem, by beztrosko moc korzystac z urokow lata. Pozdrawiam serdecznie Beata

  2. szkoda, że mnie juz wpis nie dotyczy. Mam uczulenie na słońce i nie korzystam, latem mało wychodze z pomieszczenia:-(

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *