Zao Make-up, kosmetyki do makijażu bio z wkładami uzupełniającymi

@Hela Staniszewska

Naturalne kosmetyki do makijażu są dla nas istotnym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji, nawet jeśli na co dzień malujemy się bardzo skromnie. Po długich poszukiwaniach, w końcu znalazłyśmy te wymarzone. Francuska marka Zao Make-up zauroczyła nas przede wszystkim ekologicznym konceptem opakowań “do uzupełnienia”, ale także naturalnym składem.

Dotychczas miałyśmy okazję przetestować dwa produkty tej marki: maskarę (Le mascara volume & gainant) i puder opalizujący do twarzy (Zao Terre cuite minérale 341 Cuivre Doré 15g). Maskara początkowo dawała efekt sklejonych rzęs, wystarczyło jednak dobrze ją “wyczuć”, żeby kolejne użytkowanie stało się już łatwiejsze. Zdecydowanie wydłuża i podkręca rzęsy. Jednak już mniej wpływa na ich objętość. Posiada głęboki, czarny kolor, który nadaje spojrzeniu intensywności. Szybko zasycha dzięki czemu nie odbija się na powiekach.

Jeśli zaś chodzi o puder, to była miłość od pierwszego użycia. Spełnia on w 100% nasze oczekiwania i co ważne, jest bardzo wytrzymały. Idealnie podkreśla delikatną opaleniznę. Dobrze przylega do skóry nadając jej połyskujący odcień. Należy jedynie uważać z dozowaniem aby kolor nie był zbyt intensywny w stosunku do cery.

Najbardziej jednak jesteśmy zauroczone możliwością wymiany zawartości. Oznacza to, że bambusowy pojemnik może nam służyć całe życie. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy marzą by zredukować ilość odpadów. W momencie gdy kończy się produkt wystarczy kupić  tylko wkład. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale też dużo tańsze. Dla przykładu, testowana przez nas maskara kosztuje (w zależności od sprzedawcy) około 19.90€ a już na zakup samego wkładu wydamy o 8€ mniej.

Znakiem rozpoznawczym marki Zao Make-up jest bambus. Ten surowiec to główny składnik opakowań, które charakteryzuje trwałość, elegancja i naturalność.

Wybierając produkty tej francuskiej marki mamy pewność, że są one :

naturalne: skład kosmetyków jest w 100% naturalny, nie ma w nich chemii i szkodliwych syntetyków

certyfikowane bio: składniki pierwsze produktów pochodzą z upraw biologicznych

wegańskie: nietestowane na zwierzętach, posiadajace certyfikat Cruelty Free (wyjątek stanowi użycie pszczelego wosku, ale i ten ma zostać zastąpiony innym składnikiem jeszcze w tym roku)

ekologiczne: wybór surowca na opakowania jakim jest bambus, wymienny wkład  

W najbliższej przyszłości planujemy skompletować naszą kosmetyczkę innymi produktami marki Zao Make-up. A tymczasem pamiętajcie, że kosmetyki syntetyczne nie pozostają obojętne dla naszego organizmu i nie są tak korzystne w działaniu jak te powstałe w oparciu o dobrodziejstwa przyrody. Dlatego my stawiamy na naturę. Warto być świadomym konsumentem, dla siebie, swoich bliskich i przyszłych pokoleń.

@Hela Staniszewska

@Hela Staniszewska

@Hela Staniszewska

@Hela Staniszewska

Artykuł powstał we współpracy z marką Zao Make-up.

3 thoughts on “Zao Make-up, kosmetyki do makijażu bio z wkładami uzupełniającymi

  1. Świetny wpis 🙂 nie słyszałam o kosmetykach tej marki …a powinnam 🙂 w niedalekiej przyszłości muszę się skusić na zakup oferowanych produktów 🙂

  2. Ciekawe kosmetyki, nieznane na naszym rynku. Miejmy nadzieję, że skuteczne 🙂 Pomysł z babusowymi opakowaniami i wkładami fantastyczny 🙂 Mozna używać ze spokojnym sumieniem 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *