Wodne lody domowej roboty

Glaces à l'eau

W gorące dni, na ochłodę najlepsze są lody! W sklepach trudno o te bez cukru i bez chemii, a jeszcze trudniej o takie, w ekologicznym opakowaniu. Postanowiłam więc poeksperymentować w kuchni i przyrządzić lody domowej roboty. Przyznam, że wcale się przy nich nie napracowałam. Ilość  składników była skromna, bo siła tkwi w prostocie, do tego zmywania było jeszcze mniej. Najdłużej, bo około 3 godzin musiałam czekać na sam proces ich zamarzania.

Do przygotowania lodów użyłam tego, co miałam akurat pod ręką. Z pomarańczy, cytryn i mięty wycisnęłam sok za pomocą wyciskarki. Wymieszałam go z ostudzoną zieloną herbatą i w ten sposób uzyskałam “lodową masę”. Całość wlałam do foremek do kostek lodu i włożyłam do zamrażarki. Po około 2 godzinach wbiłam w nie wykałaczki, które posłużyły jako patyczki do lodów.

Otrzymany smak był dokładnie taki jak pożądany, czyli średnio słodki i delikatnie cierpki za sprawą esencji herbaty. A mięta zadziałała w tym wypadku orzeźwiająco. Ponieważ dysponowałam tylko foremkami do kostek lodu, wyszły one zdecydowanie mniejsze w stosunku do tych tradycyjnych, a jednak i to okazało się strzałem w dziesiątkę. Taka mała kosteczka zdecydowanie wystarczy, aby poczuć powiew chłodu. Odradzam kupowanie specjalnych foremek do  lodów, gdyż w domu zawsze znajdzie się coś,  co może je zastąpić, jak kieliszki lub mniejsze szklanki. Swoim przepisem Ameryki może i nie odkryłam, jednak nigdy wcześniej nie pomyślałabym, że wodne lody domowej roboty mogą być tak proste w przygotowaniu. Eksperyment uważam więc za jak najbardziej udany!

Warto dodać na koniec, że wodne lody mają sporo zalet. Bez dodatku cukru stają się dietetyczne, a zatem idealne dla osób, które dbają o linię. Nie zawierają mleka, a więc mogą je jeść osoby z nietolerancją laktozy oraz weganie. A co najważniejsze, używając foremek do lodów wielorazowego użytku, lub ich zamienników, nie produkujemy dodatkowych odpadów w postaci plastikowych pudełek czy papierków.

Proste, tanie i zdrowe! Kto się skusi ?

Glaces à l'eau

Glaces à l'eau

9 thoughts on “Wodne lody domowej roboty

  1. Świetny pomysł, w szczególności połączenie zielonej herbaty i owoców. Odświeżająco i smacznie <3

  2. U nas tak gorąco, że aż prosi się o lody. Te wyglądają na mega pyszne. Skorzystam z przepisu z miłą chęcią. 🙂

  3. Zainspirowal mnie Twoj eksperyment – od dawna mam ochote zrobic cos takiego u siebie – te wykalaczki do zebow jako patyczki – genialne w swojej prostocie. Podobnie jak odrobina miety o orzezwiajacym smaku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *