Naturalne, ekologiczne i etyczne – mydło Elephas

Sporo żali wylałyśmy ostatnio w temacie zbędnych opakowań kosmetyków. Jak większość kobiet, uwielbiamy produkty do pielęgnacji ciała, ale okazuje się, że nie wystarczają nam już te organiczne. Teraz podnosimy poprzeczkę i staramy się wybierać kosmetyki bardziej ekologiczne również pod względem opakowań. Dlatego też do naszej łazienki powróciło mydło w kostce.

Naturalne

Naturalne, ekologiczne ale też etyczne, mowa o mydłach firmy Elephas. W ich skład wchodzą tylko składniki organiczne : olej kakaowy, olej z daktyli oraz baobabu, które są doskonałą mieszanką odżywczą dla skóry. Dodatkowo masło kakaowe nadaje przyjemny i charakterystyczny zapach. Dzięki swym komponentom, mydło nie wysusza skóry i można spokojnie stosować je do użytku codziennego.

Ekologiczne

Opakowane w papier z makulatury niczym nie ustępuje wizualnie tradycyjnym pudełkom, natomiast ideowo pozostawia je daleko w tyle. My dzięki temu mamy czyste sumienie i więcej miejsca w koszu na śmieci.

Etyczne

Mydło ELEPHAS z masła kakaowego robione jest ręcznie przez kobiety z Burkina Faso wspomagając w ten sposób  żeńską  przedsiębiorczość i ich niezależność. Marka ta zaangażowana jest w wiele projektów związanych ze Zrównoważonym Rozwojem,  rozwojem produkcji czy choćby « 1% dla Planety ». Ale to nie koniec listy. Elephas wyróżnia również czynny udział o ochronę naturalnych siedlisk słoni. To całkiem sporo jak na jedną firmę.

Mydła marki Elephas nie są testowane na zwierzętach dlatego z całego serca  możemy je polecić również weganom. Warto wydać 8€ z korzyścią nie tylko dla swojego ciała ale też afrykańskich kobiet, Planety i zwierząt.

Pamiętajcie, aby przedłużyć żywotność mydła należy przechowywać je w mydelniczce z otworami. 


Elephas savon

elephas

Artykuł powstał we współpracy z marką Elephas.

 

5 thoughts on “Naturalne, ekologiczne i etyczne – mydło Elephas

  1. Chętnie bym takie mydło wypróbowała – opis super!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *