Jak wyglądał mój 3 dniowy detoks organizmu

Po opublikowaniu na Facebooku zdjęcia z informacją, że właśnie odbywam detoks w Centrum Medycyny Naturalnej Berta Rogus, zawrzało! Większości z Was bowiem, słowo detoks kojarzy się z odtruciem alkoholowym lub narkotykowym. Ani jedno, ani drugie nie dotyczyło jednak mojej osoby. Trzydniowy urlop, postanowiłam wykorzystać na ogólne oczyszczenie organizmu z toksyn.

Czemu służy oczyszczanie organizmu ?

Nasze ciało na co dzień gromadzi toksyny, pochodzące z produktów spożywczych. Dodatkowo negatywnie wpływa na nas stres, zanieczyszczone powietrze czy też chemia pochodząca z kosmetyków. Wszystkie te czynniki osłabiają organizm. Symptomy mogą być różne: nadwaga, bezsenność, problemy z trawieniem i wiele innych. Aby pozbyć się tych “intruzów” konieczny jest zabieg oczyszczania organizmu, który według zaleceń, powinien być przeprowadzany regularnie czyli raz do roku.

Jak wyglądał mój turnus oczyszczający ?

Na 3 dniowy turnus oczyszczającą dietą sokową wybrałam się do Centrum Medycyny Naturalnej Berta Rogus w Busku-Zdroju. Na początku pobytu w tym ośrodku, wyjaśniono mi jak będzie przebiegał detoks. Rozwiano też wszelkie moje wątpliwości dotyczące zabiegów, które miałam przejść. Codziennie dostawałam sporą dawkę soków: rano z grejpfruta a po południu i wieczorem z buraka i jabłek. Na obiad serwowano mi dodatkowo małą miseczkę warzyw gotowanych na parze. Okazało się, że cukier zawarty w owocach zupełnie mi wystarcza do normalnego funkcjonowania. Ba, znalazlam nawet siły by rano przebiec 5 km ! W międzyczasie byłam poddawana zabiegom biorezonansu oraz hydrokolonoterapii. To drugie słowo wywoływało u mnie wcześniej spory niepokój. Kto nie wie to spieszę z wyjaśnieniem, że zabieg ten polega na głębokim płukaniu jelita grubego, w trakcie którego usuwane są magazynowane przez lata trujące toksyny i złogi kałowe. Wszystkich sceptyków zapewniam, że zabieg został przeprowadzony w gabinecie wyposażonym w nowoczesny sprzęt, który pozwala kontrolować przepływ wody, jej temperaturę i ciśnienie. Ta niezwykle skuteczna metoda umożliwia w sposób higieniczny, praktycznie bezbolesny i pozbawiony doznań zapachowych usunąć nagromadzone w obrębie okrężnicy sole metali ciężkich, grzyby, pleśnie, drożdżaki, pasożyty, konserwanty, produkty fermentacji i procesów gnilnych, trujące pozostałości przemiany materii – złogi zwane kamieniami kałowymi … Brzmi strasznie, prawda ? Ale uwierzcie mi, sam zabieg przebiegł naprawdę w przyjaznym klimacie, bez stresu czy choćby zażenowania.

Dodatkowo codziennie korzystałam z sauny. Harmonogram jej użytkowania był tak dopasowany bym miała ją całą tylko dla siebie.

Centrum Medycyny Naturalnej Berta Rogus

Na swój pierwszy w życiu detoks wybrałam Centrum Medycyny Naturalnej Berta Rogus w Busku-Zdroju. Początkowo chciałam przeprowadzić go sama w domu. Jednak po przeczytaniu niezliczonej ilości artykułów w Internecie, gdzie jeden zaprzecza drugiemu stwierdziłam, że najbezpieczniej będzie oddać się w ręce fachowców. I to była świetna decyzja, bowiem każdy niepokojący mnie sygnał mogłam na miejscu skonsultować ze specjalistami. Dlaczego Berta Rogus? Zachęciły mnie pozytywne opinie Internautów. Teraz zatem moja kolej by polecić ten ośrodek. Wszystkich wybierających się na podobny turnus (wachlarz usług w Ośrodku Berta Rogus jest naprawdę bogaty i nie ogranicza się tylko do detoksu) zapewniam, że poczujecie się tam praktycznie jak w domu. Przesympatyczna atmosfera jaką wprowadzil personel oraz inni pacjenci sprawił, że nawet nie zdążyłam poczuć głodu. W ośrodku są tylko 3 pokoje więc możecie liczyć na spokój i odpoczynek.

Większość z nas tak starannie dba o wygląd zewnętrzny. Pora również pomyśleć o tym co w środku. Taki detoks to przede wszystkim profilaktyka zdrowotna.

Macie pytania? Piszcie śmiało, chętnie odpowiem na każde z nich i rozwieję Wasze wątpliwości.

detoks

detoks

detoks

Artykuł powstał we współpracy z Centrum Medycyny Naturalnej Berta Rogus.

15 thoughts on “Jak wyglądał mój 3 dniowy detoks organizmu

  1. Ale mi się marzy taki detoks Narazie przymierzam się do trzydniowego detoksu solowego, zobaczymy jak mi pójdzie

  2. Najbardziej zainteresowała mnie hydrokolonoterapia. Kilka lat temu widziałam na YouTube filmik o płukaniu jelita i już wtedy przeszło mi przez myśl, że chciałabym to kiedyś przejść taki zabieg.
    Cena 250 zł za zabieg brzmi całkiem sensownie, ale na kilkudniowy turnus obecnie nie mogłabym sobie pozwolić.

  3. Szczerze przyznam, że już od jakiegoś czasu chciałam spróbować ale obawiam się czy wytrzymam. Dobrym rozwiązaniem okazał sie pobyt w ośrodku, czyli detoks plus chwila dla siebie. W domu jest zdecydowanie trudniej, ale jak widać zawsze znajdzie sięl wyjście.

  4. Mi by się przydał detoks od Internetu 🙂 Myślę, że sama idea takiego wyjazdu jest fajna, ale 3 dni to za mało by wypracować zdrowe nawyki

  5. oooo ekstra! też kiedyś zrobię sobie taki detoks chętnie 🙂

  6. Z Twojego wpisu nie brzmi i nie wygląda on tak strasznie, ale chyba jednak wciąż mnie przeraża 😀 Nie wiem tylko czy 3 dni to wystarczająca ilość dni, aby wynieść z tej przygody coś więcej 🙂

  7. Najważniejsza jest zdrowa zbilansowana dieta na codzień , tego się trzymajmy

  8. Dobrze jest zrobić detoks w kontrolowanych i sprzyjających warunkach. Wiosenny detoks na pewno dodał Ci energii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *