Braterstwo, konflikt i tajemnica, czyli spektakl Dépendances

Dépendances Studio Hébertot

Złożony, prawdziwy, emocjonujący i szczery. Tak w kilku słowach można opisać spektakl Dépendances, którego premiera miała miejsce wczoraj w teatrze Hébertot w Paryżu.

Scenariusz, którego autorem jest Charif Ghattas, to historia pozornie bliska nam wszystkim, można powiedzieć uniwersalna, bowiem porusza temat relacji rodzinnych, ich mechanizmów oraz obecnych w praktycznie każdym rodzeństwie konfliktów, niesnasek i nieporozumień.  Henri i Tobias, dwóch braci, w których rolę wcielili się Francis Lombrail, dyrektor Studia Hebertot oraz Thibault de Montalembert znany między innymi z serii “Dix pour cent”.  Po dwudziestu latach spotykają się oni w rodzinnym mieszkaniu aby raz na zawsze załatwić sprawę spadku. Brakuje tylko trzeciego z braci, Carla, który wydaje się być spóźniony, jak zawsze, jak zwykle…Być może utknął w korkach? A może to wina Laury, jego partnerki?

Oczekiwanie bardzo szybko prowadzi do wzrostu napięcia pomiędzy bohaterami. Tym bardziej, że są oni niczym ogień i woda. Henri, jest raczej powściągliwy, zachowawczy i rozsądny, podczas gdy Tobias nie przebiera w słowach, jest wybuchowy i wyczuwa się u niego głęboki konflikt wewnętrzny.  Ostrożne, ale pełne wyrzutów wymiany zdań, bardzo szybko prowadzą do rozdrapywania starych ran. Bohaterowie wdają się w zabawną liryczną grę, opartą na wyszukiwaniu synonimów, która tylko dodatkowo podsyca atmosferę.

Sytuacja zdaje wymykać się spod kontroli na wspomnienie przez Henriego sytuacji z dzieciństwa, w której uczestniczyła cała trójka. Z tego pamiętnego dnia pozostała tylko fotografia na której widnieją razem Carl, Tobias i Henri. Ta słodko-gorzka pamiątka z wakacji  i skrywany głęboko sekret rodzinny sprawiają, że bohaterowie rzucają się na siebie z pięściami, ale kończą w braterskim uścisku zalani łzami.

Czy odnajdują wewnetrzy spokój? I jaka tajemnice skrywają?

O tym dowiecie się już oglądając spektakl na własne oczy.

Jeśli jesteście zainteresowane historią Tobiasa i Henriego, warto się pospieszyć – sztuka będzie grana w Paryżu w Studiu Hébertot wyłącznie 10 razy w tym sezonie!

Więcej na temat Dépendances oraz ceny biletów znajdziecie tutaj.

Dépendances

Dépendances

One thought on “Braterstwo, konflikt i tajemnica, czyli spektakl Dépendances

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *