Doskonałe morskie powietrze zimą

morskie powietrze zimą

Jednym z moich ulubionych sportów zimowych jest … spacer po plaży !
Taki wyjazd w chłodnym sezonie to idealna okazja, by podreperować zdrowie, ponieważ powietrze nasycone jodem zdecydowanie poprawia odporność. A najwięcej jodu znajdziemy w morskim powietrzu między listopadem a marcem. Wraz ze znajomymi postanowiliśmy więc skorzystać z pięknie zapowiadającego się lutowego weekendu (tak naprawdę lało całą sobotę) i jako kierunek obraliśmy Le Tréport (w Normandii), miejscowość która leży zaledwie 200 km od Paryża.

Morskie dobroczynności
Morskie powietrze wyrobiło sobie bardzo dobrą reputację i to nie bez powodu. Bogate w ujemne jony wpływa na nas w sposób ożywczy i relaksujący. Łagodzi astmę, zmęczenie, depresję, a nawet migrenę. Jednak najważniejszy jest jod. To niezbędny składnik do prawidłowego funkcjonowania tarczycy. Faworyzuje on również naturalną utratę wagi. Pobyt nad morzem to także prawdziwa ulga dla alergików. Wiatr wiejący od morza przynosi bowiem czyste, wolne od pyłków i zanieczyszczeń powietrze. Ale to nie koniec zalet morskiego powietrza. Szum fal doskonale koi nerwy, dlatego spacery plażą to idealne wyciszenie dla osób, które na co dzień mają stresującą pracę.

Jeśli czujecie zatem, że dopada Was zmęczenie, nie radzicie sobie z emocjami, a włosy i paznokcie są w złej kondycji, ruszajcie nad morze!

Co robić zimą nad morzem ?
Aby w pełni korzystać z morskiego klimatu, spacerujcie po plaży ile sił w nogach nad samym brzegiem i oczywiście głęboko oddychajcie. To idealny sposób, by dotlenić organizm, a co za tym idzie także oczyścić oskrzela i płuca. Świeże powietrze przyda się szczególnie mieszczuchom narażonym na codziennie kontakty z zanieczyszczeniami. Nie bójcie się również brzydkiej pogody, im bardziej wietrznie i im wyższe fale, tym więcej dobroczynnej mgiełki aerozolu.

Inne zalety zimowego pobytu nad morzem
Poza dobroczynnym wpływem zimowo-morskiego powietrza na zdrowie, łatwo doszukać się innych plusów. Przede wszystkim pustka i cisza. Zimą nie ma na plaży ani tłumów, ani parawanów.
Kolejną zaletą jest także cena. Poza sezonem za wynajem przytulnego mieszkania zapłacicie nawet 50% mniej niż latem.
A ponieważ morskie powietrze dodaje apetytu, zadbajcie oto by zdrowo jeść rozkoszując się smakiem.

morskie powietrze zimą

morskie powietrze zimą

morskie powietrze zimą

morskie powietrze zimą

morskie powietrze zima

18 thoughts on “Doskonałe morskie powietrze zimą

  1. Pamiętam, jak kilka lat temu wybrałam się nad morze na weekend w kwietniu – przy okazji spotkania. I myślę, że dobrze było by to powtórzyć 🙂

  2. Wsiadam w auto i jadę. Żegnaj smogu! Przespacerowałabym cały dzień!

  3. Szkoda, że nigdy nie było mi dane pojechać nad morze, nawet nasze Bałtyckie. Z tego powodu uwielbiam czytać dosłownie wszystko co znajdę na temat morza. Słyszałam też o tym, że morskie powietrze zima ma zdrowy wpływ na nas, ale nie bardzo w to wierzyłam. Twój wpis jednak rozwiązał wszystkie wątpliwości 🙂

  4. Morze cudowne jest o każdej porze roku. A teraz jest więcej jodu i żadnego parawaningu 😉

  5. Na przykład nad Bałtykiem bywałam głównie zimą, a znacznie rzadziej latem. Jednak wtedy polskie morze ma dla mnie zupełnie inną atmosferę i dużo bardziej mi odpowiada (ten brak tłumów).

  6. Zafundowałyśmy sobie ostatnio kilka dni nad morzem, spacery po plaży były i już wiem, że takie wyjazdy staną się naszą tradycją:)

  7. Uwielbiam morze każdą porą roku, od dziecka jestem fanką głównie polskich plaży (ocean w Portugalii w porównaniu z nimi mnie rozczarował). Ale w niedalekim czasie chętnie poznam i inne zakątki świata 🙂 A co do terapeutycznych właściwości nadmorskich okolic – zgadzam się w 100%!

  8. Jak dla mnie morze, moze byc o kazdej porze roku. Uwielbiam. Nigdy nie myslalam,ze ma az tak pozytywny wplyw na zdrowie. Tym lepiej!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *