La Textilerie, paryski butik, który nada drugie życie twoim ubraniom

ubrania

130m² a na nich sklepo-kawiarnia, warsztaty oraz sekcja recyklingowa. Przedstawiamy Wam La Textilerie, paryski butik, zadedykowany ponownemu wykorzystaniu tekstyliów, który swoje drzwi otworzył po raz pierwszy w ubiegłą sobotę tj. 13 stycznia 2018. Wzięłyśmy udział w jego otwarciu i śmiało możemy przyznać, że ten koncept bardzo przypadł nam do gustu.

Podarte spodnie, urwany guzik albo może zepsuty zamek? Nie wyrzucajcie swoich ubrań. Dzięki La Textilerie  możecie ofiarować im drugie życie. Od teraz bowiem można zapisywać się na specjalnie organizowane warsztaty naprawy lub przeróbek starych, znoszonych ciuchów. A jeśli nie chcecie być już ich właścicielami być może ktoś inny z nich skorzysta! Wystarczy oddać je do La Textilerie, która zobowiązuje się sprzedać ubrania za przystępną cenę.

Naszym marzeniem jest posiadać etyczną garderobę. Dzięki tej koncepcji coraz bliżej nam do jego spełnienia, ponieważ to nie tylko pracownie z maszynami do szycia dostępne dla wszystkich ale również ciucholand. Można tam kupić także płótna i akcesoria pasmanteryjne wyprodukowane w zgodzie z naturą. Znajdziecie tam także miejsce, gdzie ekologiczne marki mają możliwość zaprezentowania swoich produktów.

Kto zatem mieszka lub jest przejazdem w Paryżu niech nie waha się zajrzeć do butiku, który jest doskonałym odzwierciedleniem  zaangażowania każdego z nas w dobro Planety. Przede wszystkim jednak,  rzuca  nowe światło na modę, szczególnie fashionistkom, które nie do końca przyswoiły sobie jeszcze wyrażenie “eko-odpowiedzialy”

Adres:

22 rue du Château Landon, 75010 Paris

M°Louis Blanc ligne 7

 

friperie Paris

friperie Paris

friperie Paris

friperie Paris

friperie Paris

friperie Paris

machine à coudre

vetements

vetements

11 thoughts on “La Textilerie, paryski butik, który nada drugie życie twoim ubraniom

  1. Świetne miejsce 🙂 Szkoda,cze troszkę daleko. Pozdrawiam serdecznie z Wietnamu 🙂

    1. Paryż niewątpliwe nie jest po drodze wielu naszym czytelniczekom, ale dzieląc się informacjami na temat takich konceptów mamy nadzieję podsunąć pomysły przedsiębiorczym osobom, które może zainicjują takie idee w swoich miastach.

  2. Jak będę w Paryzu to chętnie wpadnę się rozejrzeć 😀

  3. Miejsce wygląda świetnie! A jeśli do tego jest pożyteczne – jestem za! 🙂 Fajnie byłoby coś podobnego zorganizować w moim mieście. Może kiedyś? 🙂 Pozdrawiam, Kasia.

  4. Super, że powstają takie miejsca! Jednak teraz się tworzy sporo śmieci, a niekoniecznie się je wykorzystuje, więc chociaż takie miejsca będą miały dobry wpływ na nasze środowisko 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *