Les Sublimes, podstawa etycznej garderoby

ubrania etyczne

W pewien listopadowy poranek natrafiłam na stronę internetową Les Sublimes. Spojrzałam na zdjęcia pięknej młodej dziewczyny w bordowym berecie i już wiedziałam, że to idealny element garderoby do mojej szafy (albo raczej na moją głowę). Odkrycie tej marki nie było do końca przypadkiem. To wynik wyszukiwania w Internecie hasła: “moda etyczna“.

Etyczna, to znaczy ?

Les Sublimes to francuska marka prezentująca modę etyczną, sprzedawaną wirtualnie. Materiały używane do wyrobu jej ubrań są ekologiczne (naturalne), a dzięki innowacyjnej technologii dba ona również o zmniejszenie podczas produkcji negatywnego wpływu na środowisko naturalne (np. reutylizacja ścinków). Znalezienie pracowni do konfekcji odzieży zajęło aż 6 miesięcy. Musiała ona przede wszystkim spełniać dwa zadania: respektować Planetę i swojego pracownika.

Za ubraniami Les Sublimes kryje się również projekt wspomagający kobiety. Każde sprzedane ubranie to sfinansowanie miesięcznej, higienicznej ochrony dla jednej młodej dziewczyny z Kenii podczas jej cyklu menstruacyjnego.

Duet projektantek poprzez ubrania, opowiada piękną historię społecznych i ekologicznych zobowiązań. Odzwierciedla ona dokładnie nasz punkt widzenia dotyczący biznesu modowego. Nadszedł czas abyśmy wszystkie stały się świadome konsekwencji przemysłu odzieżowego wpływającego na środowisko oraz na poszanowanie praw człowieka.

Porozmawiajmy o designie

Ubrania Les Sublimes charakteryzują się podstawą garderoby nowoczesnej kobiety, która lubi dorzucić do swojego stylu odrobinę luksusu. Kolekcja jest klasyczna ale przy tym niezwykle gustowna. Propaguje ona elegancki fason zawarty w prostocie i przede wszystkim uniwersalności. Jej cel ? Być noszoną jak najdłużej. To absolutnie nie jest historia jednego sezonu. Ponadczasowe ubrania stykizowane na różne sposoby i z różnymi dodatkami zyskują na swojej niepowtarzalności, a Ty dzięki nim nie będziesz kolejną modową kopią .

Dlaczego Les Sublimes ? Chcemy propagować marki zaangażowane w projekty dbające o ekologię i podstawowe prawa człowieka. Chcemy pokazać, że również moda to dobry środek przekazu by uświadamiać. Chcemy zamanifestować nasze “NIE” wszystkim wyzyskującym swoich pracowników, sieciówkom.

Na nasze pierwsze zakupy w Les Sublimes wybrałyśmy (oczywiście) bordowy beret i klasyczny biały t-shirt. Zobaczcie rezultaty.

moda etyczna

moda etyczna

moda etyczna

les sublimes

ubrania etyczne

moda etyczna

odziez etyczna

fot. Mlikemoment

10 thoughts on “Les Sublimes, podstawa etycznej garderoby

  1. Fajnie, że marka znalazła idealny balans między byciem fair wobec świata i ludzi, świetną jakością i dobrym, uniwersalnym wzornictwem 🙂

  2. Super koszulka. Bardzo podoba mi sie ze firma udziela wsparcia kobiet w Kenii. Wielki szacunek za pomysl

  3. Świetnie warto wspierać takie marki które nie są nastawione tylko n zysk ale również na pomoc !
    Jeśli jeszcze do tego dochodzi świetna jakość . Rewelacja

  4. Ostatnio coraz częściej kupuję ubrania w butkiach i sklepach osiedlowych niż w sieciówkach. O marce nie słyszałam, ubrania prezentują się ciekawie

  5. Nie słyszałam o takiej nazwie garderoby. Znowu czego się nauczyłam 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *