Naturalne mydła produkowane z miłością

Louise émoi

Ostatnio sporo czasu poświęcamy na poszukiwania naturalnych kosmetyków i produktów do higieny codziennej. Niektóre okazują się trafnym wyborem inne są dyskwalifikowane już po kilku testach. Wszystko bowiem zależy od naszych oczekiwań takich jak: wydajność, zapach czy chociażby cena. Najważniejsze jednak to dobrać produkt tak by pasował do naszego rodzaju skóry, a to nie zawsze jest łatwe. Dziś postanowiłyśmy Wam opowiedzieć o naszym ostatnim odkryciu, francuskiej marce Louise émoi. Jej założycielkę, Veronique spotkałyśmy na paryskich targach BIO, Marjolaine. Za nim pokochałyśmy jej mydła, zostałyśmy  oczarowane niesamowitą charyzmą samej Veronique. Ta kobieta posiada przynajmniej dwa talenty: dar do produkcji mydeł i umiejętność “hipnotyzowania” słuchaczy swoimi opowieściami napisanymi przez samo życie. Ciężko nam było opuścić jej stoisko.

Co wybrać?

Według Veronique, najlepiej sprzedającym się produktem jej marki jest Baume Immortelle ( w tłumaczeniu “nieśmiertelny balsam”). Nie tylko chroni on naskórek przed powstawaniem zmarszczek, ale także odżywia skórę. Ponieważ polecany jest głównie dla skóry dojrzałej, byłyśmy zmuszone rozejrzeć się za innym produktem aby móc przetestować tę markę ( dla tych, które nie znają nas dobrze, nie mamy (prawie) żadnych zmarszczek, pod warunkiem,że się nie śmiejemy). I tak wybór padł na mydła. Od razu możemy was uprzedzić,że to była bardzo dobra decyzja chociażby ze względu na ich niesamowity zapach. Ale argumentów na “tak” jest znacznie więcej.  

Naturalne mydła produkowane na zimno

Mydła marki Louise émoi są produkowane na zimno. Ta rzemieślnicza metoda pozwala na wytworzenie produktu zachowując właściwości olejków roślinnych. Oznacza to, że takie mydło zatrzymuje wszystkie dobrodziejstwa jakie posiada w sobie olejek czy użyta w produkcji roślina a dodatkowo odżywia i nawilża skórę. Jednak to nie wszystko co nas przekonało. Louise émoi to marka, która postawiła na ochronę środowiska. Z produkcji mydeł został wyłączony olej palmowy, a dodatkowo w miarę możliwości większość składników pochodzi od producentów lokalnych.

Oferta firmy Louise émoi jest dość szeroka od mydeł dla każdego rodzaju skóry po kosmetyki dla mężczyzn czy nawet noworodków. My testowałyśmy zarówno te, do skóry suchej jak i mieszanej. I wiecie co? One naprawde działają, skóra jest bardziej elastyczna,  i wygląda zdrowiej! A codzienny prysznic z mydłem Louise émoi to prawdziwa przyjemność!

Dla Veronique, najważniejszym składnikiem w każdym z produkowanych przez nią kosmetyków jest: miłość! Bez niej żaden produkt się nie sprawdzi!     

Louise émoi

Louise émoi

Louise émoi

 

2 thoughts on “Naturalne mydła produkowane z miłością

  1. Veronique ma rację, tylko rzeczy tworzone z miłością mają wielką moc 🙂 Muszę poszukać, lubię mydła i jestem ciekawa, czy na naszym rynku gdzieś dostanę ten produkt 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *