Świeczki sojowe idealne na jesienną chandrę

Świeczki ekologiczne

Długie jesienne wieczory to idealny moment na stworzenie romantycznego klimatu szczególnie gdy za oknem deszcz i chłód. W taką atmosferę znakomicie wpisze się nastrojowe światło świec. Ich mały ciepły płomień sprawi, że szybko zapomnicie o chandrze, a zimne wieczory przemienią się w magiczny czas. Szczególnie polecamy świeczki sojowe. Ich wybór to nie tylko ukłon w stronę środowiska, ale warto wiedzieć,że są one przede wszystkim przyjazne człowiekowi, bezpieczne dla dzieci, alergików oraz kobiet w ciąży.

Zalety świec sojowych

  • są w 100% wegańskie, tworzone z roślin niemodyfikowanych genetycznie
  • wosk sojowy jest biodegradowalny, nietoksyczny, nie zawiera pestycydów, ani herbicydów, ani sztucznych barwników, co nie przekłada się negatywnie na środowisko i na człowieka
  • nie kopcą, podczas spalania wytwarzają mniejsza ilość dwutlenku wegla
  • podczas spalania świec sojowych wytwarza się do 90% mniej sadzy niż w przypadku świec wykonanych z parafiny
  • świece sojowe są również bardziej wydajne niż konwencjonalne świece, nawet do 50%
  • wosk sojowy nie pozostawia trwałych plam, zabrudzenia łatwo usunąć za pomocą wody z mydłem.

Jak palić świece sojowe

Ważne jest by za pierwszym razem palić świeczki sojowe na tyle długo, aby basen z roztopionym woskiem rozciągnął się szeroko od jednej krawędzi świecy do drugiej lub od krawędzi do krawędzi naczynia, w którym się znajduje. Uniknie to tworzenia się tunelu, który sprawi że świeca szybciej się wypali. Dodatkowo aby uniknąć kopcenia, przed każdym użyciem przytnij knot o 5 mm.

Polecamy markę 312

Zastanawiacie się jaką wybrać markę ? Gorąco polecamy polska firmę 312. Początkowo urzekł nas ich design. Proste,  małe brązowe słoiczki wpasują się w każdy wystrój. Jednak kiedy przesyłka dotarła w nasze ręce to zostałyśmy zahipnotyzowane jej zapachem. Finezja Blueberry&Vanilla, nuta Coconut island i do tego Drzewo różane sprawiły, że nasze nozdrza oszalały! Marka 312 posiada dodatkowo gamę świec o wyjątkowym działaniu aromaterapeutycznym. Nie szukajcie powodów, zróbcie sobie prezent już dziś. Dla tych niesamowitych zapachów naprawdę warto!

Świeczki ekologiczne

Świeczki ekologiczne

Świeczki ekologiczne

 

5 thoughts on “Świeczki sojowe idealne na jesienną chandrę

  1. Uwielbiam swieczki. Nie mialam pojecia,ze tradycyjne moga szkodzic zdrowiu.
    To bedzie super pomysl na swiateczne prezenty.

  2. Uwielbiam wegańskie zamienniki rzeczy, których używam na co dzień! Ostatnio zaczęłam nawet robić własne kosmetyki, więc to coś dla mnie 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *