Loudenvielle, urocze latem, wspaniałe zimą

Czy znacie takie miejsca, które nie tracą swojego uroku niezależnie od pory roku? Takie, w których można rozkoszować się pięknem natury niezależnie od pogody?

I choć miejscowość jaka jest Loudenvielle liczy zaledwie 200 mieszkańców i jest tam jeden sklep spożywczy, to jedno jest pewne, to taki zakątek we Francji, w którym zakochamy się od pierwszego wejrzenia!

Cel: Tour de France

Zacznijmy zatem od początku…jakim sposobem trafiłam do Loudenvielle?

Wraz z grupa znajomych postanowilismy po raz pierwszy zrezygnować ze szklanego ekranu i obejrzeć słynny francuski wyścig kolarski Tour de France na żywo.

Dla wyjaśnienia, kibicowanie Tour de France ma to do siebie, że czeka się przez kilka godzin na danym  odcinku trasy, a samych kolarzy widzi dosłownie 5 sekund! Nastawieni na prawdziwie sportowa atmosferę, naszym celem był jeden z etapów odbywających się w Pirenejach, a dokładniej Saint-Girons. Zarezerwowanie czegokolwiek last minute łącznie z Airbnb było jednak nie lada wyzwaniem. I tak oto, ostatecznie trafiliśmy do mieszkania z uroczym widokiem na Pireneje w Loudenvielle.

Loudenvielle, dla tych co kochają naturę

Jest to niewielka miejscowość położona w regionie Oksytania, na południu Francji, niedaleko granicy francusko-hiszpańskiej. Jest to miasteczko typowo górskie, które zimą zamienia się oczywiście w mekkę amatorów sportów zimowych.

A jakie rozrywki Loudenvielle ma do zaoferowania latem?

Przede wszystkim górskie wspinaczki i zdobywanie szlaków. Spokojnie, są też trasy łatwe, ktore beda w sam raz dla początkujących, na pokonanie których będziemy potrzebować około 2 godzin.

Dla żądnych bardziej ekstremalnych wrażeń polecam przelot paralotnia. Loty odbywają się codziennie, niestety taka przyjemność kosztuje około 100 e, ale tego, co zobaczycie z lotu ptaka, nie zabierze Wam nikt!

Koniecznie wybierzcie się również na wędrówkę wokół jeziora Genos. Kąpieli raczej nie polecam, jest to jezioro typowo górskie, więc temperatura wody jest dość niska, ale niektórych to nie odstrasza!

W okolicy jeziora jest możliwość wynajęcia roweru wodnego czy popularnego stand up paddle.

Jeśli wieczorem będziecie mieli ochotę na chwile relaksu, wybierzcie się do Balnea, jest to centrum relaksacyjne, w którym znajdują się różnego rodzaju baseny ( zewnętrzne i wewnętrzne), jacuzzi, hammam, sauna, centrum spa….ale uwaga, jest to miejsce rodzinne, w którym jest dosc duzo dzieci, nie liczcie więc na kompletny spokój i ciszę.

Jedno jest pewne, jeśli macie ochotę na aktywny wypoczynek na łonie natury, czyste powietrze i niezapomniane widoki, koniecznie wybierzcie się do Loudenvielle.

My byliśmy tak bardzo oczarowani, że nasz cel, czyli Tour de France, był jedynie ciekawym dodatkiem do całości.

 

4 thoughts on “Loudenvielle, urocze latem, wspaniałe zimą

  1. Piękne, imponujące krajobrazy. Jestem wielką fanką takich klimatów a fakt, że miejsce nie jest zbyt tłoczne w moim mniemaniu dodatkowo podnosi jego wartość 🙂 nie ma to jak wypoczynek na łonie natury! Pozdrowienia!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *