Dusza Paryżanki w ilustracjach Anny Ostapowicz

Paryż, stolica Francji. Niezaprzeczalnie kojarzy się z elegancją, modą, luksusem, ale także miłością, romantycznymi spacerami nad Sekwaną i artystami.

Pomimo, że obie mieszkamy tutaj już dobrych kilka lat, nic nie potrafi nam przyćmić jego uroku. Niezależnie od pory roku czy pogody to miasto tętni życiem, inspiruje, zadziwia swoją różnorodnością i atmosferą. Tutaj po prostu nie można się nudzić.

Paryż skrywa w sobie wiele niespodzianek, pięknych ogrodów czy sekretnych uliczek, którymi mamy ochotę przechadzać się godzinami podziwiając kamienice, odwiedzając butiki i sącząc kawę w uroczych kafejkach oczywiście zagryzając croissantami…niczym prawdziwe Paryżanki.

A jeśli już mowa o mieszkankach francuskiej stolicy, to jedno jest pewne, ich szyk i klasa to nie pusty stereotyp ! I dostrzega się to bardzo szybko po przyjeździe tutaj, w metrze, na ulicy, w sklepie, niezależnie od wieku – od nastolatek po panie w starszym wieku.

Kiedy myślę o Paryżankach, to widzę przede wszystkim wyemancypowane i dumne kobiety, które w fascynujący sposób po prostu celebrują życie i robią rzeczy dla przyjemności.Ich pewność siebie dodaje im uroku, nie udają kogoś kim nie są i zwykle wybierają to, w czym czują się dobrze. Ulubiony dodatek – czerwona szminka. I mogę spokojnie potwierdzić, mają wyczucie stylu i niezależnie od okazji są dobrze ubrane. Paryżanki łączą zazwyczaj styl elegancki z tym prostym, minimalistycznym, bo w ciągu dnia liczy się przede wszystkim wygoda.

Jakiś czas temu miałyśmy okazję poznać pasjonującą osobę, niezwykle utalentowaną artystkę, piękną kobietę, której nazwisko słyszałyście już pewnie niejednokrotnie. Mowa o Annie Ostapowicz. Po ukończeniu Akademii Sztuk Pięknych w Polsce, zdecydowała się podążać za marzeniami i rozpocząć karierę w stolicy Francji, centrum mody i sztuki.

Ta Polska artystka tworzy ilustracje i rysunki i z niezwykłą naturalnością ukazuje te szykowne Paryżanki, ikony kina francuskiego oraz ich styl życia. Doskonale łączy  akwarele z czarnym tuszem dzięki czemu uzyskuje niesamowite efekty wizualne. Jej pasja i talent przerodziły się nie tylko w pracę, ale jak sama mówi malowanie jest dla niej świetną zabawą.  W swojej kolekcji oprócz ilustracji w stylu iście paryskiej elegancji może się pochwalić  pięknie zdobionymi notatnikami, kalendarzem ściennym oraz kartkami okolicznościowymi. Jej prace idealnie sprawdzą się jako oryginalna pamiątka z podróży do Paryża ale też jako prezent dla każdej kobiety interesującej  się modą i urodą z duszą romantyczki, Paryżanki.

 

Blog: www.annaostapowicz.blogspot.com

Strona: www.annaostapowicz.com

Sklep: www.etsy.com/shop/AnnaOstapowicz

Instagram: www.instagram.com/annaostapowicz/

20 thoughts on “Dusza Paryżanki w ilustracjach Anny Ostapowicz

    1. Cieszymy się, że się spodobały! Pozdrawiamy!

  1. Piękne, minimalistyczne ilustracje. Świetnie oddają opisywany tutaj paryski styl. Lecę zapoznać się z twórczością Anny ♥

  2. Ojej! Prześliczne są te prace – czuję w nich ducha Paryża. Same w sobie są eleganckie, subtelne i bardzo kobiece. Cudowne! Dziękuję Wam za pokazanie ich. To wiedza, którą na pewno warto się dzielić! 🙂

  3. Bardzo ładne rysunki. Nigdy nie byłam w Paryżu, ale bardzo ciągnie mnie do tego miasta. Za to doskonale znam uczucie, kiedy mieszka się w jednym miejscu pół życia, a mimo wszystko wciąż zachwyca. Mieszkam w górach i mimo że znam widoki na pamięć, wciąż zapierają dech w piersiach!

  4. Piękne ilustracje. Dzięki za przybliżenie tak fantastycznej młodej osoby. Kariera czeka! czego serdecznie życzę

  5. Przepiękne rysunki! Ja bym w życiu czegoś takiego nie namalowała. Byłam w Paryżu a grafiki w pełni oddają ten klimat.

  6. Bardzo ładne rysunki, weszłam sobie na sklep z ciekawości.

  7. Z racji tego, że sama prowadzę bloga rysunkowego, to uwielbiam śledzić takie artystyczne profile

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *