Niedoceniony sok z kapusty

Domowe, wyciskane soki są coraz to popularniejsze. Robimy soki z pomarańczy, jabłek, a nawet buraków, ale czy wiecie, że sok z kapusty to nieocenione i niedocenione źródło zdrowia dla naszego przewodu pokarmowego i nie tylko ?!

Sok z białej kapusty usprawnia pracę jelit. Wpływa dobroczynnie na stan włosów, skóry i paznokci. Można go pić profilaktycznie, lub stosować w przypadku anemii, wrzodów żołądka czy dwunastnicy.

Jest on doskonałą alternatywą dla dostępnych w aptece probiotyków (medykamentów chroniących naturalną florę jelitową), zalecanych przy antybiotykoterapii.

Liście świeżej kapusty działają także w sposób oczyszczający dla organizmu, pomagają pozbyć się toksyn oraz likwidują obrzęki spowodowane zatrzymywaniem wody w organizmie.

Warto go także pić przy przeziębieniach. Ponadto, jest on niskokaloryczny.

Sok najlepiej przygotować w wyciskarce, w ten sposób zachowana zostanie większa ilość naturalnych enzymów i składników odżywczych. Do smaku  warto dorzucić jabłko i seler naciowy.  

rsz_3

rsz_12

rsz_4

24 thoughts on “Niedoceniony sok z kapusty

  1. Mnóstwo dobroczynnych właściwości, ale nie wiem, czy przekonałabym się do smaku 🙁

    1. wystarczy dorzucic jakies owoce, ktore lubisz typu jablko, banan, one zneutralizuja smak kapusty!

  2. Znam go z dzieciństwa ale już zapomniałam smaku. Chcę w tym roku kisić kapustę to będzie soczek,

  3. Zachecona pozytywnymi artykulami na teamt tego soku postanowilam wyprobowac. Na poczatku bylam zaskoczona dobrym smakiem, ale po trzecim razie zaczela mnie strasznie mdlic i nie dalam rady pic dalej.

  4. hmm, trochę przeraża mnie to jak to może smakować, ale z ciekawości spróbuję.

  5. Smak również nas zaskoczył. Jeśli jednak ktoś ma do niego awersję (po spróbowaniu) to można go wymieszać z innymi warzywami lub owocami.

  6. Jakoś na sok z kapusty nie mogę się jakoś skusić, choć kapustę kiszoną uwielbiam, zwłaszcza teraz w ciąży:D

  7. Wiem, że kiszona kapusta jest bogata w witaminę C, ale nie wiedziałam, że świeża kapusta też jest taka zdrowa! Fajny pomysł (inny niż nieśmiertelna surówka Coleslaw) na jej spożywanie!

  8. Również uważam że jest nie doceniony, ale nie przejdzie mi przez gardło… a szkoda. Jestem fanką takich naturaonych ” super food “. 😉

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *