Bio miesiączka

Drogie Panie, dziś proponujemy zrobić drobny gest w stronę natury i przerzucić się z tradycyjnych tamponów na ekologiczne. Tak, tak dobrze przeczytałyście! Ekologiczne tampony istnieją i można je bez problemu zakupić w Internecie, na stronie dansmaculotte.com (ich odpowiedniki znajdziecie także w innych krajach np. w Polsce)

Wykonane są  w 100% z ekologicznego włókna (z certyfikatem GOTS),podlegają biodegradacji, są bez aplikatora i dodatkowo co równie ważne, są delikatne dla skóry.

W cenie 9.90€ otrzymacie 26 tamponów oraz woreczek wielorazowego użytku na ich przechowanie. Następnie zamówić możecie już  tampony luzem (26 sztuk za 5.30€).

Jeśli jednak nie jesteście fankami tamponów to mamy dla Was ekologiczną alternatywę – kubeczek menstruacyjny. Zakładany jest on w  podobny sposób co tampon. Wykonany z bezpiecznego tworzywa termoplastycznego TPE nie zawiera toksycznych substancji.

Plusów tego rozwiązania jest jednak ciut więcej, kubeczek jest bowiem:

praktyczny: nie wymienia się go tak często jak innych środków higienicznych

ekonomiczny: produkt wielorazowego użytku, wytrzymałość 5 lat, koszt 23-25€

higieniczny: ponieważ krew menstruacyjna nie zostaje wchłonięta lecz tylko zebrana w miseczkę, nie wydziela ona zapachu

bezpieczny: wyprodukowany ze specjalnego tworzywa redukuje ryzyko alergii.

15991609_10211215055829334_22611002_o

15991485_10211215136191343_509903231_o

cup-dansmaculotte

16 thoughts on “Bio miesiączka

  1. Nie używam tamponów,wolę podpaski. Nie wyobrażam sobie chodzić z takim kubeczkiem, ciekawe jakie to uczucie.

  2. Mam taki kubeczek, ale troche boje sie uzywac – poczekam na badania dotyczace materialow, z ktorych sa wykonane, bo jestem zagrozona rakiem jajnika. Uczucie jest w zasadzie takie samo, jak przy tamponie 🙂

  3. Od jakiegoś czasu myślę właśnie o kubeczku, ale wydaje mi się to nie do końca higieniczne. Chyba chwilę jeszcze pomyślę 🙂

  4. Kubeczek nie dla mnie. Kubeczki nie są tak higieniczne jak to się wydaje. Tampony bio są bardzo ciekawe 😀 można dbać o siebie, o ziemie, nawet podczas okresu 😀

  5. Przyznam, że obydwa rozwiązania są nie dla mnie 🙂 A przynajmniej nie na dłuższą metę. Jednak może ktoś skorzysta 🙂

  6. Słyszałam o obu rozwiązaniach, ale chyba na tym kończy się moja wiedza. W sumie mam podejście: “przetrwać i zapomnieć”

  7. Niestety nie każda kobieta może używać tamponów czy kubeczków. Ogólnie niestety najnowsze badania wykazały, że tampony niestety nie są zdrowe

    1. Dlatego my w szczegolnosci odradzamy szeroko dostepne produkty higieniczne wybielane chlorem. Jesli kobieta z roznych powodow nie moze korzystac z kubeczka badz tamponow, sa na to rozwiazania. Miedzy innymi podpaski materialowe, wielorazowego uzytku. Pozdrawiamy!

  8. Coraz częściej słyszę o kubeczkach menstruacyjnych, ale tutaj pierwszy raz zobaczyłam ich zdjęcie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *