Świeczki sojowe idealne na jesienną chandrę

Świeczki ekologiczne

Długie jesienne wieczory to idealny moment na stworzenie romantycznego klimatu szczególnie gdy za oknem deszcz i chłód. W taką atmosferę znakomicie wpisze się nastrojowe światło świec. Ich mały ciepły płomień sprawi, że szybko zapomnicie o chandrze, a zimne wieczory przemienią się w magiczny czas. Szczególnie polecamy świeczki sojowe. Ich wybór to nie tylko ukłon w stronę środowiska, ale warto wiedzieć,że są one przede wszystkim przyjazne człowiekowi, bezpieczne dla dzieci, alergików oraz kobiet w ciąży.

Zalety świec sojowych

  • są w 100% wegańskie, tworzone z roślin niemodyfikowanych genetycznie
  • wosk sojowy jest biodegradowalny, nietoksyczny, nie zawiera pestycydów, ani herbicydów, ani sztucznych barwników, co nie przekłada się negatywnie na środowisko i na człowieka
  • nie kopcą, podczas spalania wytwarzają mniejsza ilość dwutlenku wegla
  • podczas spalania świec sojowych wytwarza się do 90% mniej sadzy niż w przypadku świec wykonanych z parafiny
  • świece sojowe są również bardziej wydajne niż konwencjonalne świece, nawet do 50%
  • wosk sojowy nie pozostawia trwałych plam, zabrudzenia łatwo usunąć za pomocą wody z mydłem.

Jak palić świece sojowe

Ważne jest by za pierwszym razem palić świeczki sojowe na tyle długo, aby basen z roztopionym woskiem rozciągnął się szeroko od jednej krawędzi świecy do drugiej lub od krawędzi do krawędzi naczynia, w którym się znajduje. Uniknie to tworzenia się tunelu, który sprawi że świeca szybciej się wypali. Dodatkowo aby uniknąć kopcenia, przed każdym użyciem przytnij knot o 5 mm.

Polecamy markę 312

Zastanawiacie się jaką wybrać markę ? Gorąco polecamy polska firmę 312. Początkowo urzekł nas ich design. Proste,  małe brązowe słoiczki wpasują się w każdy wystrój. Jednak kiedy przesyłka dotarła w nasze ręce to zostałyśmy zahipnotyzowane jej zapachem. Finezja Blueberry&Vanilla, nuta Coconut island i do tego Drzewo różane sprawiły, że nasze nozdrza oszalały! Marka 312 posiada dodatkowo gamę świec o wyjątkowym działaniu aromaterapeutycznym. Nie szukajcie powodów, zróbcie sobie prezent już dziś. Dla tych niesamowitych zapachów naprawdę warto!

Świeczki ekologiczne

Świeczki ekologiczne

Świeczki ekologiczne

 

4 thoughts on “Świeczki sojowe idealne na jesienną chandrę

  1. Uwielbiam swieczki. Nie mialam pojecia,ze tradycyjne moga szkodzic zdrowiu.
    To bedzie super pomysl na swiateczne prezenty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *