Wspomnienie maja

Miniony miesiąc miał być jedną wielką słoneczną majówką. W końcu francuski kalendarz wskazywał aż trzy długie weekendy. O ile majówka owszem była o tyle słońce przywędrowało dopiero niedawno i od razu zaserwowało nam piekielne upały. Jedna z nas spakowała się i postanowiła szukać dobrej pogody w Polsce. Tygodniowy pobyt w ojczyźnie zaowocował miłością do pokrzywy. Nie tyle jej smaku (chociaż wyciskane soczki z tego świeżego zielska wyglądają apetycznie), ile walorami kosmetycznymi. Druga z nas odkryła za to moc kurkumy. Ale na tych smakach nie koniec, bo oprócz nich odkrywalyśmy także nowe miejsca i postawilyśmy na pełny relaks! I pomyśleć,że to wszystko działo się w maju! Zapraszamy do ‘Wspomnienia maja’

 

1.  Po kilku dobrych latach przerwy …kawa! 2. Zielony sok made in Poland, samo zdrowie 3. Pokrzywa w różnych odsłonach, ale w każdej z nich zbawienna dla naszego ciała 4. A w deszczowe dni Toffifee!

5. Miejsce miesiąca – paryskie bistro La ReCyclerie, do którego warto się wybrać chociażby na przepyszny,zdrowy i tani (jedyne 3€) sok z imbiru 6. Jak zwiedzić najważniejsze zabytki  Francji w 4 godzin?  Tak, tak, to możliwe. Wystarczy wybrać się do Parku Miniatur! 7.  Tradycyjnie, piknik pod Wieżą Eiffla 8.  Obiad w restauracji z rosyjską kuchnia (w Paryżu 18.) z kiczowatą dekoracją (w tym złotą klapą od sedesu) i z kiepskim kucharzem 

9. W minionym miesiącu zabrałyśmy się za wiosenne porządki. Wpadłyśmy na pomysł by podzielić się z wami filozofią minimalizmu. 10. Zanim wyszło słońce trzeba było szukać innej rozrywki. Wybór padł na paryski teatr. 11. Kolejny deszczowy dzień, kolejny spektakl.  12. Wyprzedaż niepotrzebnych rzeczy na pchlim targu. Szkoda tylko,że w zimowej kurtce, rękawiczkach i czapce.

13. Pierwsze gorące dni w Paryżu, nareszcie! 14. Długie spacery z psem na Ile Saint Germain  15. W oczekiwaniu na pizzę! 16. O złotej barwie, ostrym zapachu, tania i niezastąpiona w kuchni i na półce z kosmetykami, Kukruma!

 

 

 

One thought on “Wspomnienie maja

  1. Ach toffifee :3. zjadłabym ♥. Ciekawy pomysł na post! Ostatnio interesuje się pokrzywą – raczej kupuję gotowe herbatki, ale jak poczytam więcej o przygotowywaniu czegoś z tej rosnącej w ogrodzie to zrobię taki soczek xD.
    pozdrawiam, zapraszam 😉
    stylowana100latka.blogspot.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *