Les Virtuoses, muzyka, magia i duża dawka humoru

Są tacy, którzy lubią muzykę klasyczną ( i nie tylko) i ci, którzy lubią się śmiać. Jeśli lubicie i jedno i drugie to ten spektakl jest dla Was.

Duet braci Cadez to nie tylko mistrzowie klawiszy, ale także zdolni magicy. Pochodzący z rodziny iluzjonistów, ukończyli  Konserwatorium w Lille skąd wzięła się ich pasja do gry na pianinie połączonej ze sztuczkami. Dla artystów, ten spektakl jest ukłonem w stronę ich dzieciństwa.

Artyści prezentują na scenie utwory muzyczne znanych kompozytorów od Mozarta po Debussy, nadając im zupełnie nowe brzmienie. Z łatwością mieszają je ze znaną muzyką filmową czy nawet autorskimi kompozycjami jednego z braci Cadez.

Podczas półtorej godziny spektaklu, artyści odtwarzają  przeszło 50 fragmentów muzyki rozśmieszając przy tym do łez zarówno dorosłych jak i dzieci. Rezultat jest imponujący.

Les Virtuoses to show nieco różne od tradycyjnego teatru czy komedii, przeznaczone dla całej rodziny.

Tych dwóch artystów podbiło moje serce niezwykle oryginalną wersja Zimy Vivaldiego, ktora sprawila ze dostałam gęsiej skórki.   

Gdzie: Théâtre des Nouveautés 24 boulevard Poissonnière 75009 Paryż

Kiedy: od 5 maja 2017

Za ile: 32€/22€/15€

5 thoughts on “Les Virtuoses, muzyka, magia i duża dawka humoru

  1. O nie! Dlaczego to jest w Paryżu?! Dlaczego? Czytałam opis i stwierdziłam, ze muszę się tam wybrać, a tu na końcu zonk – Francja..:(
    Fajnie, że muzyką klasyczną można się bawić i pozbawić ja na chwilę tego “zadęcia”

    1. Polski kwartet smyczkowy, Grupa MoCarta prezentuje dokładnie ten sam rodzaj humoru czyli skecze połączone z muzyką klasyczną (i nie tylko). Różnica między tymi dwoma grupami to inne instrumenty i brak elementów magii w spektaklach Grupy MoCarta (co wcale nie wpływa na jakość przedstawienia).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *