D.I.V.A. czyli powtórka z opery

Z pomocą 5 śpiewaczek lirycznych i kwartetu smyczkowego, Manon Savary niezwykle odważnie bo w skróconej wersji do 10 minut, prezentuje w nowej odsłonie 6 najsłynniejszych oper. Nie mogło więc zabraknąć tak wielkich dzieł jak Don Giovanni, Tosca, Zaczarowany flet czy Carmen.

D.I.V.A. to muzyczny projekt, który skupia w sobie piękny śpiew liryczny i świat muzyki klasycznej, zarówno dawnej jaki  tej współczesnej. W połączeniu z musicalową choreografią, barwnymi kostiumami, kabaretowym światłem oraz grafiką reżyser stara się  pobudzić wrażliwość możliwie każdego odbiorcy.

Na wyjątkową uwagę zasługują kostiumy. Zostały one bowiem dobrane z niezwykłą starannością tak by pasowały nie tylko do prezentowanego typu osobowości poszczególnej postaci (kobieta zazdrosna, zrozpaczona uwodzicielka, pruderyjna świętoszka…), ale również  współgrały z tematyką demonstrowanych oper.Ten zabieg udał się doskonale.

Celem tego spektaklu muzycznego jest przede wszystkim dotarcie do szerszej publiczności, która niekoniecznie interesuje się muzyką operową.Reżyser postawiła więc na delikatną karykaturę bohaterów z nutą humoru.

Jednak opera w tym wykonaniu, byłaby  zdecydowanie łatwiej przyswajalna przez nie-melomanów gdyby postarano się o napisy z tłumaczeniem śpiewanych tekstów.

Gdzie: Théâtre Montparnasse  31, rue de la Gaîté, 75014 Paryż

Kiedy: od 19 kwietnia 2017

Za ile: 46€/44€/32€/18€

4 thoughts on “D.I.V.A. czyli powtórka z opery

  1. Tak piszesz, że aż chcę się wybrać. Pamiętam wrażenia z Berlina, może czas na Montparnasse.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *